niedziela, 22 kwietnia 2012

Spacerkiem po Parku Skaryszewskim

Wczorajszy dzień rozpoczął się bardzo słonecznie i ciepło. Pomyślałam od razu: wreszcie wiosna z prawdziwego zdarzenia :) Postanowiliśmy szybko przedsięwziąć jakieś plany wycieczkowe :) Jako że popołudniem zapowiadali burzę (której strasznie się boję) to celem stało się miejsce w miarę blisko od domu. Tym oto sposobem znaleźliśmy się po drugiej stronie Wisły, na warszawskiej Pradze. Przed nami rozpostarło się ponad 55 ha zieleni Parku Skaryszewskiego - największego zabytkowego parku po prawej stronie Wisły. Powstał w latach 1905-1922 według projektu Franciszka Szaniora, znanego planisty i ogrodnika Warszawy. Jako ciekawostkę podam, że park ten w 2009 r. uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz trzecią lokatę w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie. Tytuły w pełni zasłużone, ponieważ park jest bardzo naturalny i malowniczy. Ciekawe ukształtowanie terenu, liczne zbiorniki wodne, romantyczne mostki, kaskada wodna wśród drzew i wiele innych atrakcji (w tym rarytasy dendrologiczne) przyciągają mnóstwo spacerowiczów w różnym wieku. Wszechobecne wiewiórki liczą na smaczne orzeszki, ptaszęta ćwierkają radośnie, a nawet myszki buszują gdzieś w liściach, przypatrując się równie ciekawskim ludziom :) Na terenie parku znajduje się też sporo pomników, rzeźb i innych atrakcji kulturalno-rozrywkowych. Poniżej kilka ujęć z tego pięknego parku:

21 komentarzy:

 1. Ależ pięknie!
  A ja burzę nawet lubię,ale jak siedzę w domku :)
  Wiosna piękna i ciepła do nas przyszła,prawda?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny ten Wasz park. U nas w tym roku nasze "płuca miasta" są w remoncie, ale mamy jeszcze kilka innych wspaniałych miejsc. Burzę bardzo lubię, a zwłaszcza zapach powietrza w trakcie i muzykę kropli deszczu. Przepiękne zdjęcia. WIOSNA!!!!!!!Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas po burzy też lubię, to czyste i orzeźwiające powietrze :)

   Usuń
 3. Piękny park, piękne zdjęcia... Gdyby były trochę większe, chętnie "pożyczyłabym sobie" kilka z nich, żeby udekorować pulpit; to naprawdę czysta przyjemność na nie patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak pięknie
  Szkoda, że do Warszawy daleko

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko w Warszawie są takie piękne parki ;)

   Usuń
 5. Ewelinko....one tzn te zdjęcia to czysta poezja:))))oj kiedy u nas na Pomorzu tak się zakwieci i zazieleni:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zdjęcia się podobają :) A wiosna zawita do Ciebie z pewnością lada chwila :)

   Usuń
 6. W tym roku jeszcze nie byliśmy w tym parku,ale na pewno wybierzemy się zobaczyć,czy coś się nie zmieniło.Miło jest mieć czas i zdrowie i móc pospacerować.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tyle razy przejeżdżałam obok tego parku i zawsze było "coś" ważniejszego, co nie pozwalało się w nim zatrzymać... aż do teraz :)

   Usuń
 7. Zdjecia boskie !!!Przyroda na zawsze utrwalona na Twojej kliszy !
  Podziwiam !
  Moc serdecznosci!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne miejsce,piękne zdjęcia :))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Ty również robisz piękne zdjęcia :)

   Usuń
 9. Pięknie...szkoda, że tak daleko ;o)
  Pozdrawiam ciepło!
  Cmok ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla chcącego nic trudnego ;) Zapraszam na spacery do stolicy :)

   Usuń
 10. Klawe miejsce, będę musiał się swoimi zdjęciami pochwalić. Gdyby nie ta burza to by więcej zdjęć było :P Aż się nie mogę doczekać jak dziś slajdy z labu odbiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Powtórzę za Turkiską, szkoda, że daleko. Bardzo lubię Twoje zdjęcia Ewelinko. Chętnie powiesiłabym któreś na swoich wciąż pustych ścianach. Może zgłoszę się do Ciebie w interesach koło sierpnia, kiedy już wygrzebię się spod nawału ślubnych przygotowań? Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Melduj się Kochana kiedy tylko dusza zapragnie :)

   Usuń